Perkant už 35 eur ir daugiau, NEMOKAMAS pristatymas. Pirkdami už 49 eur ar daugiau, DOVANŲ gausite mėginukų.

Esant minusinei temperatūrai rekomenduojama rinktis pristatymą į namus arba į vidaus patalpose esančius paštomatus Smartpost.

Kaip išvengti aknės paūmėjimo po vasaros?

untitled design 20

Kaip išvengti aknės paūmėjimo po vasaros?

Iki šiol gajus mitas, jog saulė gali išgydyti spuogus ar bent jau pagerinti odos būklę. Taip, saulė kuriam laikui paslepia odos trūkumus, o įdegusi oda atrodo sveika ir spindinti. Tačiau šis poveikis yra labai trumpalaikis ir žalingas. Iš tikro žmonėms, kurie yra kankinami pasikartojančių spuogų ir aknės problemų, reikia vengti saulės vonių.

Saulė – apgaulingas draugas. Būnant saulėje odos būklė laikinai pagerėja, tačiau po to ji vėl pablogėja. Mat veikiama saulės oda pradeda storėti. Sulaikomos medžiagos vasarą ima kauptis odoje, o vadinamasis „sprogimas“ (dar žinomas kaip rikošeto efektas) įvyksta rudenį – tuo metu beveik neišvengiamai sulaukiama itin gausiai inkštirų, uždegiminių spuogų.

Apie tai, ką daryti norint išvengti spuogų „antpuolio“ rudenį kalbamės su Birute Glodeniene, medike ir prancūzų dermatologinės kosmetikos gamintojo „Noreva Laboratoires“ vadove Lietuvoje.

„Saulė labai sausina odą. Iš pradžių tai veikia teigiamai, nes spuogai tarsi „išdžiovinami“, tačiau saulės sukeltas odos sausumas tik dar labiau paskatina riebalų gamybą ir porų užsikimšimą, o tai – tiesus kelias į spuogus.“ – sako Birutė Glodenienė. Saulės spinduliai sukelia hiperkeratozę (odos sustorėjimą), tuomet užkemšamas liaukų kanalėlis, o porose susidaro komedonai – dėl to atsiranda juodi taškeliai odos paviršiuje bei formuojasi uždegiminiai spuogai.

Ką daryti vasarą, norint išvengti odos būklės pablogėjimo rudenį?

Pasak B.Glodenienės, turintiems polinkį į aknę svarbu naudoti profilaktines ir gydomąsias priemones nuosekliai visus metus. Stebuklų čia nėra, svarbu tik atsiminti, kad saulės spinduliai problemos neišspręs, o tik dar labiau ją pagilins.

Svarbi taisyklė – saulėtu laikotarpiu (ne tik vasarą, bet ir slidinėjant kalnuose ar pan.) naudojamos priemonės turi būti be rūgščių. Tai svarbu tiek renkantis kosmetikos priemones naudojamas  namuose, tiek ir procedūroms kosmetikos kabinetuose. Mat po odos priežiūros procedūrų su rūgštimis oda gali sudirgti, o veikiant saulei – gali atsirasti pigmentinių dėmių ar kitų odos sutrikimų.

Kruopšti ir kasdieninė odos priežiūra padeda sureguliuoti riebalų išsiskyrimą bei atsikratyti erzinančių odos nelygumų visais metų laikais.  Privalu odą prižiūrėti dermatologinės kosmetinėmis priemonėmis, kurios yra sukurtos dermatologų ir efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais.

Veidą reikia plauti du kartus per dieną, o kartą per savaitę panaudoti švelnų odos šveitiklį. Vasarą aknės kankinamą odą gelbėja riebalų išskyrimą reg

uliuojantys, poras sutraukiantis ir matinį efektą suteikiantys kremai. Reikia nepamiršti, kad riebią odą būtina drėkinti neriebiu kremu, ypač vasarą kuomet odą papildomai džiovina saulė.

Norint išvengti saulės spindulių žalos, reikia pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės – plačiabryle skrybele, vengti būti saulėje nuo 10 iki 16 valandos, efektyviomis apsaugos nuo UVA/UVB priemonėmis. „Kremai nuo saulės riebios odos savininkams neretai kelia įvairialypius jausmus“ –  sako B.Glodenienė, prancūzų dermakosmetikos gamintojo „Noreva“ vadovė Lietuvoje – „Vien dėl to, kad daugelis kremų kemša poras, riebi oda pradeda dar labiau blizgėti. Tačiau vaistinėse galite pasiteirauti modernių saulės apsauginių kremų, sukurtų specialiai riebiai odai, kurie tokiai odai suteikia matinį efektą, reguliuoja riebalų išskyrimą, apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų.

Nepamirškite, kad didžiulę įtaką odos būklei ir aknės profilaktikai turi sveikas gyvenimo būdas, judėjimas gryname ore ir pakankamai miego. Itin svarbi subalansuota ir įvairi mityba – daugybė šviežių vaisių, daržovių bei rupių miltų produktų. Juk tam vasarą sąlygos ypač palankios!

_____________

„Noreva Laboratoires“ jau 20 metų padeda gydytojams, vaistininkams ir dermatologams spręsti įvairias odos problemas – aknę, seborėją, žvynelinę, rožinę. Puikiai tinka kasdienei odos priežiūrai, taip pat jautriai, atopinei bei senstančiai odai. Tai itin kokybiška ir efektyvi prancūziška dermatologinė kosmetika.

1
0