Perkant už 35 eur ir daugiau, NEMOKAMAS pristatymas paštomatais. Pirkdami už 49 eur ar daugiau, DOVANŲ gausite mėginukų.

Esant minusinei temperatūrai rekomenduojama rinktis pristatymą į namus arba į vidaus patalpose esančius paštomatus Smartpost.

Gydytoja dermatologė apie pleiskanas: viena iš pleiskanų atsiradimo priežasčių – seborėjinis dermatitas

gyd

Gydytoja dermatologė apie pleiskanas: viena iš pleiskanų atsiradimo priežasčių – seborėjinis dermatitas

Ant odos atsirandančios pleiskanos – itin nemalonus reiškinys. Nors pleiskanos laikomos estetine problema, iš tiesų neretai jų atsiranda dėl sveikatos sutrikimų. Viena iš odos ligų, galinti sukelti pleiskanojimą – seborėjinis dermatitas.

Kas tai per liga ir kaip pasireiškia?

Seborėjinis dermatitas – tai lėtinė uždegiminė odos liga. Atsiranda 5-10 mm skersmens, apvalių, netaisyklingos formos pleiskanojančių židinių, dažniausiai – plaukuotose kūno vietose, rečiau – krūtinės, nugaros, veido srityse. Ligai būdingas sezoniškumas: paūmėjimas žiemos metu ir remisijos periodai vasaros metu.

Esant lengvesnei ligos formai, ant galvos odos atsiranda pleiskanų. Ligai paūmėjus, ima rausti ir pleiskanoti ir kitos kūno vietos. Vyrams pleiskanojimas taip pat pasireiškia antakių ir barzdos srityse.

Neretai pacientai patiria didelį diskomfortą dėl niežėjimo ir odos sudirgimo.

Kokios ligos atsiradimo priežastys?

Nors tikslios priežastys nėra žinomos, manoma, kad pagrindinė priežastis – sebumo perteklius, kuris ir sukelia uždegimą. Jei odos riebalinės liaukos pernelyg aktyvios, išskiriamas didesnis sebumo kiekis.

Vyrauja nuomonė, kad ligos sukėlėjas yra grybelis – Pityrosporum ovale, tačiau greičiausiai grybelio infekcija yra tik antrinė infekcija.

Ligos atsiradimui gali turėti įtakos nusilpęs imunitetas ar nervų sistemos ligos: Parkinsono liga, siringomielija, epilepsija.

Išgydyti seborėjinio dermatito neįmanoma, tačiau naudojant specialias priemones galima kontroliuoti simptomus ir požymius.

Kokias dermatologines priemones naudoti?

Gydytoja dermatologė Aistė Gineikienė rekomenduoja ligą gydyti ne tik vaistais:

“Savo pacientams ne tik skiriu vaistus, tačiau visada rekomenduoju tinkančias dermatologinės kosmetikos priemones bei suteikiu žinių, reikalingų sėkmingam ligos valdymui. Noreva Sebodiane DS linijos produktai – šampūnas, serumas bei mikroemulsija – yra visapusė seborėjinio dermatito paveiktos odos priežiūra. Esant lengvam seborėjiniam dermatitui, gali pakakti tik šios dermatokosmetikos, norint pasiekti pagerėjimą.”

Specializuoti dermatologiniai produktai žymimi DS raidėmis – tokių ir reikėtų ieškoti vaistinių lentynose. Šampūnai paprastai pasižymi priešuždegiminiu ir pleiskanojimą mažinančiu poveikiu.

Sebodiane DS – tai prancūzų dermokosmetikos Noreva linija, skirta seborėjinio dermatito pažeistai odai. Kosmetikos naudojimas gali ženkliai pagerinti odos būklę ir kasdienio gyvenimo kokybę.

1
0